Найдорожчими прянощами вважається шафран. Назва “шафран”походить від арабського слова “за-фран”, що означає “жовтий колір “. Сама квітка шафрану блідо-фіолетового кольору, дуже красива. З квітки виглядають три ароматних оранжево-червоних рильця, які і використовуються в якості прянощів. Вони мають сильний, злегка гіркуватий, пікантний аромат.

квітка шафрану

квітка шафрану

Вся справа в тому, що приготування цієї «золотої» спеції досить трудомісткий і складний процес. Складність його полягає в тому, що рівно за три дні необхідно зібрати, квіти польового крокусу, тому що Шафран – це тичинки цієї красивої рослини, причому всі дії зі збирання проходять виключно на світанку, коли квітка тільки розкрилася. І живе вона тільки три доби, а потім засихає і стає не придатною для переробки та виготовлення спецій.

шафран

Щоб отримати кілограм шафрану, треба зібрати близько 225 тисяч тичинок вручну, що, погодьтеся, заняття досить скрупульозне і вимагає багато уваги та акуратності. Тому і коштує кілограм шафрану близько 6 тисяч доларів.

шафран
Незважаючи на таку високу ціну, потрібно всього кілька тичинок, щоб додати страві неповторний аромат, звичайно, якщо шафран справжній. Тому що є ще псевдо-шафран, який виготовляється з квітів чорнобривців. Цей шафран має дуже слабкий аромат і його потрібно набагато більше, для отримання бажаного результату.