Світовий рекорд з продажу самого дорого порцелянового виробу  був досягнутий в ході запеклих півгодинних торгів  в провінційному британському аукціонному будинку  – китайську вазу продали за фантастичні  51 мільйон фунтів. (80 млн. доларів) Отже, попередній рекорд найдорожчої вази було перевершено майже в 8 разів, нагадаємо, тоді вазу продали за 10 мільйонів доларів.
китайська порцелянова ваза
Китайська ваза 18-го століття  була виявлена на запорошеному горищі в одному з будинків на околиці Лондона. Брат і сестра, які вирішили допомогти своїм батькам  навести лад в їх скромному будинку в передмісті Піннер, що в Західному Лондоні, виявили антикварну вазу.

на вазі переважає мотив риб
Представники аукціону Bainbridges, більше звикли мати справу з дешевшими предметами – від 800 тис. £ до  1.2 мільйона  £.


Ні власник, ні аукціоністи не розраховували на такий неймовірний інтерес з боку китайських бізнесменів, що побажали викупити реліквію.

Ця ваза, що вже стала знаменитою, була виготовлена в  період, коли культура Китаю була на піку свого розвитку.  Відомо, що четвертий імператор династії Квін К’янлон який правив з 1736 по 1795 рік, був пристрасним поціновувачем мистецтва. Саме в цей час китайська порцеляна відзначалась своєю досконалістю і особливістю техніки виготовлення у всьому світі.