Найдорожчим витвором мистецтва до вівторка 4 травня 2010 року вважалася скульптура Альберто Джакометті “Крокуюча людина”. Але саме у вівторок відбувся аукціон торгового дому Christie’s в Нью-Йорку, де Картина знаменитого іспанського художника Пабло Пікассо “Гола на тлі бюста і зеленого листя”, написана ним в 1932 році, була продана  більш ніж за 106 мільйонів доларів, встановивши, таким чином, новий світовий рекорд по вартості витвору мистецтва.

Картина Пабло Пікассо

Полотно Пікассо було частиною знаменитої колекції Сінді Броуді, виставленої у вівторок на торги аукціону Christie’s в Нью-Йорку. До торгів картина прикрашала стіни маєтку Броді близько 60-ти років.  “Гола на тлі бюста і зеленого листя” оцінювалася експертами в 70-90 мільйонів доларів.

Маєток Броді

Війна ставок продовжувалася майже 10 хвилин серед 8 покупців, проте після того, як ціна досягла відмітки в 88 мільйонів доларів, залишилося тільки двоє претендентів. Картина пішла з молотка за 95 мільйонів доларів, що з урахуванням торгової премії перевищило 106 мільйонів. Точна ціна, яку виклали за картину складає 106 мільйонів 482 тисячі 500 доларів. Ім’я володаря найдорожчої в світі картини невідоме.

Картина не виставлялася вже близько 50 років і лише перед аукціоном була представлена в музеї Метрополітен на найповнішій виставці робіт великого іспанця. Дана картина Пікассо, на думку експертів, не була найкращою його роботою, проте ціни на його твори неухильно йдуть вгору.

Пабло Пікассо

Пабло Пікассо

На цій картині, написаній за один день 8 березня 1932 року, зображена коханка художника – блондинка Марі-терез Вальтер в зовнішності міфічної Дафни. Їх відносини продовжилися близько десяти років і були одними з найяскравіших для Пікассо. Для самої Марі-терез випадкове вуличне знайомство у галереї Лафайет обернулося любов’ю всього життя. Вона наклала на себе руки через чотири роки після смерті художника.