«Трактат про воду, землю і небесні справи» великого італійського художника і просвітителя Леонардо да Вінчі носить назву «Лестерський кодекс». Свій записник да Вінчі вів в Мілані в період з 1506 до 1510 років. Для нотаток знаменитий живописець використовував сепію, яку писав на 18 подвійних аркушах паперу з полотняною обробкою. Кожен з них був складний таким чином, що в підсумку вийшло 72 сторінки.

Лестерський кодекс Леонардо да Вінчі

«Трактат про воду, землю і небесні справи» Леонардо да Вінчі

Кодекс являє собою записи наукового характеру і математичні викладки. Художник і вчений коментував у ньому природні явища. Наприклад, світіння Місяця, походження скам’янілостей, рух води. Яскравою особливістю трактату є те, що да Вінчі вів свої записи дзеркальним шрифтом так, що їх можна прочитати тільки за допомогою дзеркала.

Лестерський Кодекс Леонардо да Вінчі

Лестерський Кодекс Леонардо да Вінчі

Лестерським він названий за прізвищем англійського сімейства, який купив його в 1717 році. В даний час він належить відомому мільйонерові Біллу Гейтсу, який придбав його в 1994 році на аукціоні Christie’s у спадкоємців мільйонера Арманда Хаммера за 31 мільйон доларів. Білл Гейтс щорічно надає Лестерський Кодекс для виставок в найбільших музеях світу.

Лестерський Кодекс Леонардо да Вінчі

сторінка Лестерського Кодексу Леонардо да Вінчі

На даний момент «Лестерський кодекс» вважається найдорожчою книгою у світі.

Лестерський Кодекс Леонардо да Вінчі

Лестерський Кодекс Леонардо да Вінчі