“Голубе тисячоліття” – саме так перекладається з англійської назва бездоганного діаманту вагою 5,16 карат “Millenium Blue”, який був проданий на весняному аукціоні Sotheby’s у Гонконгу  за $6,4 млн.

діамант

Грушоподібний діамант був частиною колекції Millenium, що належала компанії De Beers – найбільшій у світі алмазовидобувній компанії. До речі слоган компанії De Beers звучить як “Діамант- це назавжди”. Усього в унікальній колекції налічувалося 11 бездоганних дорогоцінних каменів, які вперше з 2000 року виствлялись на аукціоні.

De BeersПереможницею торгів стала підприємець з Лондона Аліса Муссаіф, придбавши блакитний діамант Blue за рекордну суму – $6,4 млн.

– Це унікальна коштовність, і майбутнім власникам діамант має сподобатися. Вони бачать у цьому справжню цінність, – стверджує вона.

Експерти Дому Sotheby’s стверджують, що це другий за вартістю діамант у світовій аукціонній практиці. Перший був проданий майже рік тому, в травні 2009 року. Блакитний фантазійний діамант вагою 7,03 карата на ім’я Star of Josephine, («Зірка Жозефіни») пішов із торгів за $9,48 млн.Діамант Зірка Джозефіни