В кого немає унітаза, дивне питання, а в кого немає унітазу за 5 мільйонів американських доларів? За 5 000 000$, зробленого з платини та обсипаного діамантами. Такий унітаз створив англійський дизайнер Джемал Райт у 2009 році, якраз на сторічний ювілей використання терміну “унітаз”.  Дивно, але, чомусь, таку розкіш не хочеться використовувати за прямим призначенням.

унітаз
А ось створити найзвичайніший, без всяких там наворотів унітаз для космонавтів, було проблемою, над якою довго билися кращі уми СРСР і США. До речі, NASA на розробку космічного туалету витратило $23,4 мільйони. Адже в умовах невагомості ніякого змиву просто бути не може, та і куди змивати, в космос? Проблему вирішили за допомогою спеціального насоса, що втягує відходи життєдіяльності в спеціальні ємності з наповнювачем, ну а «змив» здійснюється за допомогою потужних струменів стислого повітря.

унітаз для космонавтів NASAТобто, щоб посидіти на найдорожчому унітазі недостатньо мати  5 зайвих мільйонів, необхідно стати космонавтом 🙂