Наближається найбільше християнська свято – Великдень, і багато-хто готує й прикрашає до освячення дари відомого птаха – курки, яйця. Так в далекі 1885 – 1917 роки Карл Фаберже трудився над знаменитою ювелірною серією – яйця Фаберже. Для імператорської сім’ї і приватних осіб був створений 71 такий виріб. «Яйця Фаберже» перетворилися на символ розкоші імператорського дому.

яйце Фаберже - коронаційне

«Коронаційне» пасхальне яйце  1897 року – найвідоміше і найпрославленіше творіння придворного ювеліра. Воно найчастіше демонструвалося на різних виставках, і найбільше число публікацій присвячене саме цьому витвору Карла Фаберже. Створено воно було в подарок дружині Миколи II Олександрі Федорівні. Сюжетом для витвору ювелірного мистецтва послужила пишна церемонія коронації Миколи II, яка відбулась в 1896 році.
яйце Фаберже коронаця
Основа яйця виконана у вигляді чашечки квітки з тонким гравіюванням листя і розташованою посередині датою «1897», написаною чорною емаллю по білій. Цей надпис видно крізь більший  алмаз в круглому обрамленні дрібніших. У внутрішньому, покритому оксамитом прямокутному відділенні, знаходиться мініатюрна копія карети  Катерини II 1793 року, яка використовувалась в процесі коронації Миколи і Олександри.

яйце Фаберже коронаця

Карета, відтворена до найдрібніших деталей, покрита сунично-червоною емаллю з накладними трельяжними гратами з алмазами. На даху, по кутах і з боків – імператорські орли, а в її центрі усипана алмазами імператорська корона. Двері прикрашені гербом Російської Імперії із золота і діамантів, вікна з гірського кришталю, на них виграювані зображення піднятих занавісок. Крихітна підніжка опускається при відкритті дверей.

яйце Фаберже коронація

Всередині карети сидіння і подушки покриті прозорою сунично-червоною емаллю, стеля розписана виноградною лозою з ясно-блакитними емалевими медальйонами в золотих вінках, в центрі – золотий гачок. Всі деталі карети ретельно пропрацьовані, сама кабіна підвішена на золотих ресорах, золоті колеса одягнені в платинові шини.

В 2004 році це яйце разом з 8-ма іншими витворами Фаберже були продані з приватної колекції Форбса, відомому російському магнату Віктору Вексельбергу. Сума тієї угоди не розголошується.